Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Německo - lokality a destinace

Spolková republika Německo se rozkládá ve střední a západní Evropě a má společné hranice s 9 státy: Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a na severu s Dánskem. Na severovýchodě je země omývána Baltským mořem a na severozápadě mořem Severním. Směrem do vnitrozemí se táhne rozsáhlá Severoněmecká nížina, pro kterou jsou typické mírně zvlněné kopce, široká říční údolí a nízké hřbety. Na jihu se pak mírně zvedá a proměňuje ve Středoněmeckou vysočinu s pohořím Harz, které je porostlé převážně jehličnatými lesy. Na západě země najdeme Porýnskou vrchovinu s rozlehlými náhorními plošinami, v jejichž údolí protéká řeka Rýn. Na pomezí Německa a Francie stoupá pohoří Černý les s nejvyšší horou Franský Jura. Podél českých hranic zase vede pohraniční pohoří Český les a Šumava s nejvyšší horou Velkým Javorem. Na jihu země, kde se střetávají hranice se Švýcarskem a Rakouskem se nachází nejvyšší horská pásma Německa. Jsou to západní Algavské Alpy s horskými loukami a pastvinami a také Severotyrolské Alpy. Alpy jsou nejmalebnější oblastí Německa a zdejší vysoké vrcholy vytvářející jedinečná panoramata. Horský pás stoupá od bavorských nížin a dosahuje výšky téměř 3000 metrů nad mořem. Nachází se zde i nejvyšší hora Německa – Zugspitze měřící 2962 metrů nad mořem, na jejíž vrchol se můžete vydat zubačkou nebo lanovkou. Druhou nejvyšší horou je Watzmann s výškou 2713 metrů nad mořem. Bavorské Alpy poskytují spoustu možností pěší turistiky, jelikož jsou protkány bezpočtem turistických stezek různé délky i náročnosti. Na úpatí Alp se rozkládá několik zajímavých a turisticky přitažlivých měst, proto jsou tyto hory tak velmi dobře dostupné.

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Jste obdivovatelé železnic a chcete poznat dvě nejkrásnější německá hanzovní města? Vydejte se mezinárodním vlakem EC přes nádraží Drážďany a Berlín do Hamburku na zájezd Hamburg, Lübeck, perly severního Německa vlakem

celý článek

 

Reichenau – bývalé kulturní centrum Německa

Reichenau – bývalé kulturní centrum Německa

Ostrov Reichenau ležící na Bodamském jezeře je dnes oblíbeným výletním cílem turistů. Proslavil se zejména tím, že se na něm v minulosti nacházel jeden z nejvýznamnějších německých benediktinských klášterů, který fungoval až do 18. století. V současnosti je díky němu i dalším klášterním objektům ostrov Reichenau zapsán na Seznamu památek UNESCO.

celý článek

 

RIVIERA TOUR – BEST TOUR OPERATOR MSC CRUISES

RIVIERA TOUR – BEST TOUR OPERATOR MSC CRUISES

Před slavnostním křtem lodi MSC GRANDIOSA v Hamburku proběhlo na lodi MSC GRANDIOSA setkání prodejců plaveb MSC Cruises a jejich partnerů – ALL - STARS ON THE SEA. Za Českou republiku se této prestižní události účastnila i CK RIVIERA TOUR, největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES v ČR. Během velmi příjemného setkání s ostatními kolegy z oboru (SATUR, ORBIS LINK, ONE WORD TRAVEL,…), byly prezentovánány i nové vize a priority plavební společnosti MSC CRUISES.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy