Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bavorské Alpy

Pohoří Bavorské Alpy se rozkládá na pomezí Bavorska a Salzburska a patří mezi nejmalebnější části Německa. Vrcholům, které dosahují výšky kolem 2000 metrů, vévodí masív Watzmann měřící 2713 metrů nad mořem. Nachází se zde množství jezer, zachovalá příroda a vysoké vrcholy hor, jenž vytváří jedinečná panoramata. Tyčí se zde rovněž nejvyšší hora Německa – Zugspitze měřící 2962 metrů nad mořem, na jejíž vrchol se můžete vydat zubačkou nebo lanovkou. Na ostatní hory už tak jednoduchý přístup ale není. Původně bylo zamýšleno postavit lanovku také na druhou nejvyšší horu Watzmann, ale tento návrh byl však ochránci přírody jednohlasně zamítnut. Bavorské Alpy poskytují spoustu možností pěší turistiky, jelikož jsou protkány bezpočtem turistických stezek různé délky i náročnosti. Před cestou musíte však vždy zvážit svou fyzickou zdatnost, protože některé úseky se dají projít jen s pomocí lana a k tomu již potřebujete mít zkušenosti s horolezectvím. Na úpatí Alp se rozkládá několik zajímavých a turisticky přitažlivých měst, proto jsou tyto hory tak velmi dobře dostupné. Nejkrásnějším koutem oblasti je Královské jezero (Kőnigssee) a okolí Berchtesgadenu, které lákají k mnoha výletům. Nedaleko se nacházejí metropole Salzburg a Mnichov.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy