Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Německo - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Německo“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Německo.

Jak se slaví Vánoce v Německu

Jak se slaví Vánoce v Německu

Vánoce jsou jedny z hlavních svátků v roce, které slaví mnohé národy. Časově jsou umístěny do zimního období. Podle křesťanského náboženství jsou to svátky narození Ježíše Krista – 24. prosince. Zvyky mají ale také svá specifika, která svátkům přidávají punc originality a jedinečné atmosféry. Jaké vánoční zvyky mají naši sousedé v Německu?

celý článek

 

Uličkami Hamburku

Uličkami Hamburku

Víte, které je druhé největší město Německa? Ano, je to Hamburk. Toto staré přístavní město se od zbytku země vždy trochu lišilo. Je to dáno jeho polohou a funkcí, stejně jako historií. Je největším přístavem v Německu a jedním z největších a nejvýznamnějších přístavů Evropy i světa.

celý článek

 

Památník Walhalla – síň cti a slávy

Památník Walhalla – síň cti a slávy

V německém Bavorsku se nedaleko Řezna vysoko nad tokem Dunaje vypíná unikátní historická stavba známá jako Walhalla. Tato novoklasická budova je nejvýznamnějším památníkem v zemi a má představovat síň slávy celého německého národa. Walhalla byla vystavěna jakožto upomínka na významné osobnosti německého jazyka v první polovině 19. století.

celý článek

 

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Jste obdivovatelé železnic a chcete poznat dvě nejkrásnější německá hanzovní města? Vydejte se mezinárodním vlakem EC přes nádraží Drážďany a Berlín do Hamburku na zájezd Hamburg, Lübeck, perly severního Německa vlakem

celý článek

 

Reichenau – bývalé kulturní centrum Německa

Reichenau – bývalé kulturní centrum Německa

Ostrov Reichenau ležící na Bodamském jezeře je dnes oblíbeným výletním cílem turistů. Proslavil se zejména tím, že se na něm v minulosti nacházel jeden z nejvýznamnějších německých benediktinských klášterů, který fungoval až do 18. století. V současnosti je díky němu i dalším klášterním objektům ostrov Reichenau zapsán na Seznamu památek UNESCO.

celý článek

 

RIVIERA TOUR – BEST TOUR OPERATOR MSC CRUISES

RIVIERA TOUR – BEST TOUR OPERATOR MSC CRUISES

Před slavnostním křtem lodi MSC GRANDIOSA v Hamburku proběhlo na lodi MSC GRANDIOSA setkání prodejců plaveb MSC Cruises a jejich partnerů – ALL - STARS ON THE SEA. Za Českou republiku se této prestižní události účastnila i CK RIVIERA TOUR, největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES v ČR. Během velmi příjemného setkání s ostatními kolegy z oboru (SATUR, ORBIS LINK, ONE WORD TRAVEL,…), byly prezentovánány i nové vize a priority plavební společnosti MSC CRUISES.

celý článek

 

Saské zahrady v Pillnitz, Grossedlitz a Wessensteinu

Saské zahrady v Pillnitz, Grossedlitz a Wessensteinu

Jste milovníci zahrad, květin a zahradní architektury? Chcete se procházet v saských zahradách a opájet se jejich vůněmi a krásami?

celý článek

 

Porýní - romantická oblast Německa

Porýní - romantická oblast Německa

Rýn je přímo magická řeka. Keltové tuto řeku nazývali Renos, Římané Rhenos. Němci ho přijali za národní řeku, čehož dokladem je pojmenování „Vater Rhein = otec Rýn“. Rýn přitom v Německu ani nepramení, ani neústí!

celý článek

 

Saské Švýcarsko - kolébka evropské turistiky

Saské Švýcarsko - kolébka evropské turistiky

Saským Švýcarskem je označována oblast v Německu rozkládající se jihovýchodně od Drážďan podél údolí řeky Labe. Toto území je protkáno hustou sítí turistických cest a stezek. Nabízí tak nepřeberné možnosti výletů, od nenáročných až k těm, co vyžadující dobrou kondici.

celý článek

 

Německý Europa-park nadchne dospělé i děti

Německý Europa-park nadchne dospělé i děti

Chloubou německého zábavního odvětví je bezesporu rozlehlý Europa-park nabízející výběr z mnoha evropských zajímavostí na jednom místě. Areál parku se rozkládá na 70 hektarech a návštěvník v něm má možnost za jediný den procestovat Evropu od norského Severního mysu až po prosluněnou španělskou jižní Andalusii.

celý článek

 

Schwerin ukrývá zámek jako z pohádky

Schwerin ukrývá zámek jako z pohádky

V severním Německu se ve spolkové zemi Meklenbursko – Přední Pomořansko rozkládá menší asi stotisícové město Schwerin, jehož název by se dal do češtiny přeložit jako Zvěřín. Město je velkým turistickým lákadlem. Obklopují jej jezera a na největším z nich, Schwerinském jezeře, se nachází ostrov s pohádkovým zámkem.

celý článek

 

Legoland Deutschland - 13 hektarů zábavy

Legoland Deutschland - 13 hektarů zábavy

Uvažujete nad zajímavým rodinným výletem? Pokud chcete svým dětem udělat opravdovou radost, vezměte je do německého Legolandu. V tomto zábavním parku rozkládajícím se na 13 hektarech na ně čeká na 40 atrakcí, spousta akce a dobrodružství. Legoland postavený z 50 milionů kostiček Lega potěší nejen děti, ale i dospělé.

celý článek

 
1 2 3 4
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy