Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hodenhagen - safari za rohem ...

Toužíte vidět safari, ale cesta do Afriky je pro vás nesplnitelným snem? Nezoufejte! Nezapomenutelný zážitek si můžete přivézt i ze sousedního Německa. Návštěva Serengeti Parku v Hodenhagenu může mít navíc i své výhody, určitě se ve zdejší divočině tolik nezapotíte!

Malé městečko Hodenhagen leží nedaleko automobilového Wolfsburgu. Kus divoké přírody, ač uměle vytvořené, představuje dokonalou protiváhu průmyslového a konzumního Autostadtu. Jen stěží uvěříte, že tato úžasná zábava s 1500 volně žijícími exotickými zvířaty na více než 200 hektarech není v Africe, nýbrž kousek od dálnice A7 mezi Hannoverem a Hamburgem.

Při dobrodružném, dobrých deset kilometrů dlouhém safari ve vlastním autě nebo v Serengeti-busu budete mít žirafy, zebry a slony na dosah ruky. Chcete-li si skutečně připadat jako v nespoutané africké přírodě, zůstaňte na vlastní riziko ve vlastním autě. Vzhledem k tomu, že obyvatelé zdejšího safari jsou poměrně krotcí, může se stát, že si třeba lev umane zdřímnout na kapotě vašeho vozu nebo vám cestu zatarasí mohutný nosorožec. V každém případě můžete honit stádo antilop nebo se pozdravit se sloní rodinkou, včetně v roce 2006 zde narozeného mláděte – slona Bou-bou. Z Afriky tu docela lehce zabloudíte do Asie mezi medvědy a bengálské tygry.

Kromě divoké Země zvířat můžete prozkoumat také Vodní a Opičí svět, tady už ale musíte hezky po svých. Vodní svět je sice domovem spousty vodomilných živočichů, vy se v něm ale můžete především bavit. Najdete tu divokou vodní dráhu, husí kolotoč, africkou vesnici a mnoho dalších originálních atrakcí a zábavních programů nejen pro děti.

Opičí svět je v Německu naprosto jedinečný – 200 opic dvaceti druhů tady dovádí v otevřených výbězích, do kterých lze částečně vstoupit. V této části můžete pozorovat opice buď v rezervaci, nebo se vydat přímo mezi ně do džungle. Mezi opicemi se můžete i naobědvat, a to ve stylové restauraci Zanzibar.

Poslední částí parku je svět volného času, který je určen v první řadě dětem. Pokud je přestane bavit pozorovat zvířata a honit se za lvy a bizony, můžou zakotvit právě tady. Na výběr mají nespočet nápaditých „zvířecích“ atrakcí – od klasického vláčku, hřišť, her, letadýlek až po důmyslné dráhy, kina apod. Serengeti-Park nadchne každého svým bezprostředním kontaktem se zvířaty. Z většiny zoologických zahrad jsme zvyklí krmit ovce, kozy, nanejvýš lamy, tady si můžete bez obav pohladit třeba žirafu.

Serengeti Park v Hodenhagenu bývá otevřený od začátku března do začátku listopadu, přesné termíny zjistíte na www.serengeti-park.de. Městečko Hodenhagen najdete přesně mezi Hannoverem, Brémami a Hamburkem, cesta se dá zvládnout do pěti hodin. Výlet na safari můžete spojit s návštěvou některého ze zmíněných blízkých měst, s prohlídkou  Autostadtu v nedalekém Wolfsburgu nebo unikátního Mezinárodního muzea větrných a vodních mlýnů v městečku. Gifhorn. To ukrývá v hale o rozloze 800m2 45 miniatur mlýnů z celého světa. Ve venkovním parku se můžete projít „mlýnskou krajinou“ s dokonalými kopiemi slavných mlýnů ve skutečné velikosti.

Autor: LuK

Článek byl zobrazen 12 090 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy