Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Německo - lokality a destinace

Spolková republika Německo se rozkládá ve střední a západní Evropě a má společné hranice s 9 státy: Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a na severu s Dánskem. Na severovýchodě je země omývána Baltským mořem a na severozápadě mořem Severním. Směrem do vnitrozemí se táhne rozsáhlá Severoněmecká nížina, pro kterou jsou typické mírně zvlněné kopce, široká říční údolí a nízké hřbety. Na jihu se pak mírně zvedá a proměňuje ve Středoněmeckou vysočinu s pohořím Harz, které je porostlé převážně jehličnatými lesy. Na západě země najdeme Porýnskou vrchovinu s rozlehlými náhorními plošinami, v jejichž údolí protéká řeka Rýn. Na pomezí Německa a Francie stoupá pohoří Černý les s nejvyšší horou Franský Jura. Podél českých hranic zase vede pohraniční pohoří Český les a Šumava s nejvyšší horou Velkým Javorem. Na jihu země, kde se střetávají hranice se Švýcarskem a Rakouskem se nachází nejvyšší horská pásma Německa. Jsou to západní Algavské Alpy s horskými loukami a pastvinami a také Severotyrolské Alpy. Alpy jsou nejmalebnější oblastí Německa a zdejší vysoké vrcholy vytvářející jedinečná panoramata. Horský pás stoupá od bavorských nížin a dosahuje výšky téměř 3000 metrů nad mořem. Nachází se zde i nejvyšší hora Německa – Zugspitze měřící 2962 metrů nad mořem, na jejíž vrchol se můžete vydat zubačkou nebo lanovkou. Druhou nejvyšší horou je Watzmann s výškou 2713 metrů nad mořem. Bavorské Alpy poskytují spoustu možností pěší turistiky, jelikož jsou protkány bezpočtem turistických stezek různé délky i náročnosti. Na úpatí Alp se rozkládá několik zajímavých a turisticky přitažlivých měst, proto jsou tyto hory tak velmi dobře dostupné.

Jak se slaví Vánoce v Německu

Jak se slaví Vánoce v Německu

Vánoce jsou jedny z hlavních svátků v roce, které slaví mnohé národy. Časově jsou umístěny do zimního období. Podle křesťanského náboženství jsou to svátky narození Ježíše Krista – 24. prosince. Zvyky mají ale také svá specifika, která svátkům přidávají punc originality a jedinečné atmosféry. Jaké vánoční zvyky mají naši sousedé v Německu?

celý článek

 

Památník Walhalla – síň cti a slávy

Památník Walhalla – síň cti a slávy

V německém Bavorsku se nedaleko Řezna vysoko nad tokem Dunaje vypíná unikátní historická stavba známá jako Walhalla. Tato novoklasická budova je nejvýznamnějším památníkem v zemi a má představovat síň slávy celého německého národa. Walhalla byla vystavěna jakožto upomínka na významné osobnosti německého jazyka v první polovině 19. století.

celý článek

 

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Jste obdivovatelé železnic a chcete poznat dvě nejkrásnější německá hanzovní města? Vydejte se mezinárodním vlakem EC přes nádraží Drážďany a Berlín do Hamburku na zájezd Hamburg, Lübeck, perly severního Německa vlakem

celý článek

 
 
 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy