Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Německo - lokality a destinace

Spolková republika Německo se rozkládá ve střední a západní Evropě a má společné hranice s 9 státy: Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem a na severu s Dánskem. Na severovýchodě je země omývána Baltským mořem a na severozápadě mořem Severním. Směrem do vnitrozemí se táhne rozsáhlá Severoněmecká nížina, pro kterou jsou typické mírně zvlněné kopce, široká říční údolí a nízké hřbety. Na jihu se pak mírně zvedá a proměňuje ve Středoněmeckou vysočinu s pohořím Harz, které je porostlé převážně jehličnatými lesy. Na západě země najdeme Porýnskou vrchovinu s rozlehlými náhorními plošinami, v jejichž údolí protéká řeka Rýn. Na pomezí Německa a Francie stoupá pohoří Černý les s nejvyšší horou Franský Jura. Podél českých hranic zase vede pohraniční pohoří Český les a Šumava s nejvyšší horou Velkým Javorem. Na jihu země, kde se střetávají hranice se Švýcarskem a Rakouskem se nachází nejvyšší horská pásma Německa. Jsou to západní Algavské Alpy s horskými loukami a pastvinami a také Severotyrolské Alpy. Alpy jsou nejmalebnější oblastí Německa a zdejší vysoké vrcholy vytvářející jedinečná panoramata. Horský pás stoupá od bavorských nížin a dosahuje výšky téměř 3000 metrů nad mořem. Nachází se zde i nejvyšší hora Německa – Zugspitze měřící 2962 metrů nad mořem, na jejíž vrchol se můžete vydat zubačkou nebo lanovkou. Druhou nejvyšší horou je Watzmann s výškou 2713 metrů nad mořem. Bavorské Alpy poskytují spoustu možností pěší turistiky, jelikož jsou protkány bezpočtem turistických stezek různé délky i náročnosti. Na úpatí Alp se rozkládá několik zajímavých a turisticky přitažlivých měst, proto jsou tyto hory tak velmi dobře dostupné.

Jak se slaví Vánoce v Německu

Jak se slaví Vánoce v Německu

Vánoce jsou jedny z hlavních svátků v roce, které slaví mnohé národy. Časově jsou umístěny do zimního období. Podle křesťanského náboženství jsou to svátky narození Ježíše Krista – 24. prosince. Zvyky mají ale také svá specifika, která svátkům přidávají punc originality a jedinečné atmosféry. Jaké vánoční zvyky mají naši sousedé v Německu?

celý článek

 

Uličkami Hamburku

Uličkami Hamburku

Víte, které je druhé největší město Německa? Ano, je to Hamburk. Toto staré přístavní město se od zbytku země vždy trochu lišilo. Je to dáno jeho polohou a funkcí, stejně jako historií. Je největším přístavem v Německu a jedním z největších a nejvýznamnějších přístavů Evropy i světa.

celý článek

 

Památník Walhalla – síň cti a slávy

Památník Walhalla – síň cti a slávy

V německém Bavorsku se nedaleko Řezna vysoko nad tokem Dunaje vypíná unikátní historická stavba známá jako Walhalla. Tato novoklasická budova je nejvýznamnějším památníkem v zemi a má představovat síň slávy celého německého národa. Walhalla byla vystavěna jakožto upomínka na významné osobnosti německého jazyka v první polovině 19. století.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy