Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Věčně zelený Hannover

Hannover, půlmilionové město ležící v srdci Dolního Saska si vydobylo své neotřesitelné postavení v obchodním světě především díky řadě významných veletrhů, které se tu každoročně pořádají. Před sedmi lety dokonce Hannover hostil světovou výstavu EXPO 2000. Od té doby patří zdejší výstavní plochy k největším na světě.

Kdysi malá rybářská vesnička na řece Leine začala nabývat co do významu a velikosti už ve 13. století a o sto let později byly vybudovány na ochranu nového města hradby. Od té doby zažil Hannover, podobně jako další německá sídla, několik období vzestupů i pádů. Ten poslední přišel za druhé světové války, kdy byly se zemí srovnány téměř dvě třetiny města. Převážnou část historicky zajímavých budov, jež se zachovaly nebo byly zrekonstruovány, dnes naleznete na tzv. „červené niti“, stezce o délce 4.2 kilometrů, která je značená červeným pruhem. Začíná u turistických informací v centru města a končí na Ernst-August-Platz před hlavním nádražím. Pokud se po ní vydáte, provede vás historickým jádrem, kterému vévodí nepřehlédnutelný kostel Marktkirche. Nedaleko od něj stojí stará radnice. Chloubou města je však radnice nová, pocházející z počátku 20. století. Z její 98 metrů vysoké věže můžete obdivovat Hannover z ptačí perspektivy. Uvnitř budovy pak stojí za shlédnutí čtyři modely města, jež zachycují, jak se měnila jeho tvář v průběhu staletí.


Autor: Mathieu Bouchard

Vedle veletrhů je Hannover známý také jako město plné zeleně. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází na 40 veřejných zahrad a parků, které se staly vyhledávaným a oblíbeným místem ke sportování, odpočinku a vůbec k úniku z rušného každodenního života. Doslova jako diamant mezi nimi září nádherný komplex Královských zahrad v Herrenhausenu. Jeho Velká zahrada v barokním stylu patří údajně k nejkrásnějším v Evropě. Řada fontán, jezírek i upravených záhonů láká k procházkám každým rokem na čtyřista tisíc návštěvníků. V její severní části se nachází uměle vybudovaná jeskyně Grotto, která příchozí vtáhne do světa barev a fantazie.

Za prohlídku však stojí i botanická zahrada Berggarten se svou tři sta let starou historií. Dříve sloužila pouze k vědeckým účelům, v dnešní době jsou však zdejší rozsáhlé sbírky orchidejí, kaktusů a dalších exotických rostlin zpřístupněny veřejnosti. Nejedny dětské oči se rozzářily také při návštěvě hannoverské zoologické zahrady, jež je považována za vůbec nejlepší v celém Německu. Neměli bychom ale opomenout ani lesopark Eilenriede. Se svou rozlohou 650 hektarů patří k největším městským zeleným plochám v Evropě.

Článek byl zobrazen 6 860 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy