Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Za poklady hanzovních měst Hamburg a Lübeck pohodlně rychlovlakem

Jste obdivovatelé železnic a chcete poznat dvě nejkrásnější německá hanzovní města? Vydejte se mezinárodním vlakem EC přes nádraží Drážďany a Berlín do Hamburku na zájezd Hamburg, Lübeck, perly severního Německa vlakem

Hamburg přístav obří techniky
Foto: Hamburg přístav obří techniky

Hamburk (Hamburg) není a nikdy nebyl typickým německým městem. Má svou vlastní svébytnou atmosféru, svůj styl života i náladu. Téměř dvoumilionové město s jedním z největších světových přístavů (3.největší v Evropě) bylo už od roku 1282 členem Hanzy – spolku německých obchodních měst zabývajících se obchodem v Severním a Baltském moři. Vládnul a vládne zde obchod a vždycky tu byly peníze. Od roku 1510 byl svobodným městem a žil si svůj vlastní život, dost odlišný od měst kontinentálního Německa. Pro nás suchozemce, je asi největším lákadlem právě přístav. Na ploše 7.400 ha je k vidění opravdu mnoho zajímavého. Nejlepší je projet si celý přístav vyhlídkovou lodí, která vás zaveze třeba ke kontejnerovému přístavu, kde les jeřábů vykládá či nakládá stovky kontejnerů, uvidíte obří námořní kolosy, mola, vychutnáte si atmosféru, pro nás suchozemce tak exotickou. Pak můžete navštívit třeba školní plachetnici, bývalou sovětskou vojenskou ponorku, uvidět typický missisipský kolesový parník a mnohé jiné zajímavosti. A pro ty co nejsou líní vstát brzo ráno je tu rybí trh s rybami a mořskými tvory všech druhů, typickou vůní a mnohými pochoutkami pro mlsné jazýčky.

Hamburg, kolesový parník Louisiana
Foto: Hamburg, kolesový parník Louisiana

Hamburk se pyšní moderní architekturou zápisem v UNESCO jako Hamburské námořní světové dědictví. Část města je zapsaná na seznam UNESCO. Jde o tzv. Speicherstadt, oblast historických skladů, z jejichž cihlových budov nad kanály dýchá dodnes příchuť velkých obchodů. A pak Kontorhausviertel, zóna kancelářských budov z let 1886 až 1938 s velmi působivou a nezvyklou architekturou. K vidění jsou zde i mnohé kostely, většinou rekonstruované po velkém spojeneckém bombardování za 2.světové války – barokní sv.Michal, gotická sv. Kateřina či Mikuláš a další. Z moderní architektury je nejhezčí budova Elbphilharmonie, 110 m vysoká budova futuristických tvarů, odkud je nádherný výhled na město.

Hamburg budova Elbphilharmonie
Foto: Hamburg budova Elbphilharmonie

Pro milovníky umění je nutné vzpomenout proslulou galerii Kunsthale s klenoty malířství a sochařství od středověku po současnost. Z trochu jiného soudku je čtvrť Sankt Pauli s uličkami červených luceren. A pak je tu něco, co potěší srdce i oko milovníka vláčků od pěti do devadesáti let. Svět miniatur Wunderland s 15.715 m kolejí, 1.300 vláčky a neuvěřitelným množstvím modelových figurek (přes 400.000). Tady se dá strávit čas koukáním a oči stále nalézají něco nového. Fantazie!

Hamburg, Muzeum miniatur Wunderland
Foto: Hamburg, Muzeum miniatur Wunderland

Jako milovníci vlaků jistě využijete bohatou síť vlakového spojení regionálními vlaky do okolních hanzovních měst. Snad nejkrásnější je Lübeck, další město pod ochranou UNESCO, hanzovní město Šlesvicka. Lübeck, ve středověku nejvýznamnější město Baltu, se pyšní především cihlovými domy a zachovalým historickým centrem. Thomas Mann město nazval „svébytné hnízdo“. Čeká vás Holštýnská brána, nejkrásnější cihlová radnice v Německu, Marienkirche, překrásná ukázka cihlové gotiky ze 12. -13. století, pověstná Mengstrasse a Burgtor, měšťanské domy z 15. - 18. století a velký zážitek - ochutnávka místní speciality - mandlového marcipánu Niederregger.

Lübeck, Holštýnská brána
Foto: Lübeck, Holštýnská brána

Hamburg – historický přístav
Foto: Hamburg – historický přístav

Co je pravým zážitkem? Milovníci slavností a jedinečných zážitků si mohou vybrat termín zájezd CK GEOPS v květnu a zažijete Hamburk „krásku severu“ při největší slavnosti moře Haffengeburtstag  nebo v prosinci v době námořního adventu a nebo kdykoli časně ráno při rybím trhu .  Tak vzhůru do Hamburku za jedinečnými zážitky.

RNDr. Jaroslav Mojžíš
- PR článek -

Článek byl zobrazen 9 649 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy