Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nejdelší stezka korunami stromů na světě

Zajímá vás, jak to vypadá v korunách stromů? Jak vypadají špičky buků, jedlí a smrků, tam, kde visí trsy zavěšených šišek? Tuto možnost nabízí Stezka korunami stromů, která byla před dvěma lety otevřena jen pár kilometrů za českými hranicemi, v německém Neuschönau v Národním parku Bavorský les - Centru Národního parku Luzný.

Jedná se o nejdelší stezku svého druhu na světě, celkem měří třináct set metrů. Neporušenou přírodou se po ní můžete procházet ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí. Zážitek z procházky smíšeným lesem doplňují didaktické a orientačně smyslové elementy rozeseté po celé trase, stejně jako tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí.

Lávka z masivního klíženého dřeva, kterou drží sedmadvacet podpěrných sloupů, je zakončena 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží, z níž se naskýtá dechberoucí výhled do všech světových stran - směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa. Za jasného a příznivého počasí se na obzoru táhne v celé své délce od východu na západ severní hřeben Alp.

Věž je pozoruhodným architektonickým skvostem a pozornost si zaslouží také díky metodě výstavby. Byla postavena kolem tří prastarých stromů. Rampa, která se okolo nich spirálovitě stáčí vzhůru, je dlouhá asi půl kilometru. Od úrovně kmenů až k vrcholkům stromů je možné pozorovat nesčetné životní formy - mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy i ptactvo.

Jak stezka, tak i věž jsou bezbariérové. Vstupné stojí 8 EUR pro dospělého, děti od 6 let platí šest EUR, rodinná vstupenka vyjde na 19 EUR. Stezka je otevřena celoročně kromě Štědrého dne každý den od 9:30 hodin ráno, podle roční doby se zavírá v 15:30, respektive v 18 či 19:30 hodin. Při špatném počasí, jako je bouřka či vichřice, se však stezka uzavírá.

Kromě stezky je možné zavítat i do návštěvnického centra Hans Eisenmann-Haus, do venkovní botanické a geologické expozice nebo do lesního areálu zvířecích výběhů, kde je možné spatřit třeba rysa, vlka, muflony či vzácného čápa černého. Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.nationalpark-bayerischer-wald.de nebo na českém webu www.stezkavkorunach.cz.

Autor: efa

Předchozí články z Německa:
Bonn - kde se zrodil Beethoven
Řezno - zpátky do minulosti
Národní park Vorpommersche Boddenlandschaft
Romantické Porýní 
Krausnick - tropy pod střechou
Jak se slaví Vánoce v Německu

Článek byl zobrazen 26 464 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy