Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nejdelší stezka korunami stromů na světě

Zajímá vás, jak to vypadá v korunách stromů? Jak vypadají špičky buků, jedlí a smrků, tam, kde visí trsy zavěšených šišek? Tuto možnost nabízí Stezka korunami stromů, která byla před dvěma lety otevřena jen pár kilometrů za českými hranicemi, v německém Neuschönau v Národním parku Bavorský les - Centru Národního parku Luzný.

Jedná se o nejdelší stezku svého druhu na světě, celkem měří třináct set metrů. Neporušenou přírodou se po ní můžete procházet ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí. Zážitek z procházky smíšeným lesem doplňují didaktické a orientačně smyslové elementy rozeseté po celé trase, stejně jako tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí.

Lávka z masivního klíženého dřeva, kterou drží sedmadvacet podpěrných sloupů, je zakončena 44 metrů vysokou vyhlídkovou věží, z níž se naskýtá dechberoucí výhled do všech světových stran - směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa. Za jasného a příznivého počasí se na obzoru táhne v celé své délce od východu na západ severní hřeben Alp.

Věž je pozoruhodným architektonickým skvostem a pozornost si zaslouží také díky metodě výstavby. Byla postavena kolem tří prastarých stromů. Rampa, která se okolo nich spirálovitě stáčí vzhůru, je dlouhá asi půl kilometru. Od úrovně kmenů až k vrcholkům stromů je možné pozorovat nesčetné životní formy - mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy i ptactvo.

Jak stezka, tak i věž jsou bezbariérové. Vstupné stojí 8 EUR pro dospělého, děti od 6 let platí šest EUR, rodinná vstupenka vyjde na 19 EUR. Stezka je otevřena celoročně kromě Štědrého dne každý den od 9:30 hodin ráno, podle roční doby se zavírá v 15:30, respektive v 18 či 19:30 hodin. Při špatném počasí, jako je bouřka či vichřice, se však stezka uzavírá.

Kromě stezky je možné zavítat i do návštěvnického centra Hans Eisenmann-Haus, do venkovní botanické a geologické expozice nebo do lesního areálu zvířecích výběhů, kde je možné spatřit třeba rysa, vlka, muflony či vzácného čápa černého. Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.nationalpark-bayerischer-wald.de nebo na českém webu www.stezkavkorunach.cz.

Autor: efa

Předchozí články z Německa:
Bonn - kde se zrodil Beethoven
Řezno - zpátky do minulosti
Národní park Vorpommersche Boddenlandschaft
Romantické Porýní 
Krausnick - tropy pod střechou
Jak se slaví Vánoce v Německu

Článek byl zobrazen 27 218 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy