Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Garmisch-Partenkirchen Ga-Pa

(700 – 2962 m. n. m.)
Lyžařské středisko Garmisch-Partenkirchen (zkráceně GA-PA), ležící v Bavorských Alpách, je vyhledáváno milovníky severského a alpského sportovního lyžování, neboť je pravidelnou dějištěm Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Rozkládá se v údolí mezi mohutnými horskými štíty pohoří Wetterstein s nejvyšším vrcholem Zugspitze. Na své si zde přijdou nejen příznivci zimních sportů, ale také pěší turisté, jelikož je GA-PA také prvotřídním letním střediskem se stovkami kilometrů značených stezek. Vzniklo v roce 1935 spojením obcí Garmisch a Partenkirchen. Hned o rok později se pak stalo dějištěm zimních olympijských her. V okolí GA-PA se rozkládají další tři střediska Ehrwald, Seefeld a Mittenwald. Lázeňské městečko GA-PA ležící pod areálem je poměrně velké a trvale v něm žije kolem 30 tisíc obyvatel.

V Garmisch – Partenkirchenu se lyžuje ve třech střediscích, které jsou navzájem propojeny skibusy. Jde i střediska Zugspitze, Wank a Alpspitze. Lyžařům je zde k dispozici 54 km sjezdových tratí, z toho 9 modrých, 37 červených a 8 černých. Lyžaře na svazích přepravují moderní a rychlá přepravní zařízení, 18 vleků, 5 sedačkových a 4 kabinkové lanovky, 3 gondoly a 1 pozemní lanovka. Jejich celková přepravní kapacita je 33 tisíc osob za hodinu. Areál Zugspitze se nachází v nadmořské výšce 1000 – 2962 metrů a poskytuje 18 km tratí převážně střední náročnosti. Na vrchol Zugspitze se dostanete lanovkou. Odtud se vám naskytne jedinečný výhled na okolní krajinu Bavorských Alp a Tyrolska, zejména pak na pohoří Wetterstein. Zkušenými lyžaři je vyhledávaný 1000 metrů dlouhý sjezd Kandaharu. Kabinovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn je možné se dostat také do Rakouska. Menší areál Wank nabízí lyžování na sjezdovkách vedoucích převážně lesem. Až do výšky 2050 metrů nad mořem se lyžuje také v areálu Alpspitze, který je vleky propojen ještě s Kreuzeckem a Hausbergem.

Pro vyznavače běžeckého lyžování je v okolí GA-PA připraveno 110 km upravovaných a značených tras, za jejichž využívání se nevybírají žádné poplatky. Pro snowboardisty je na Zugspitze připraven velký snowpark s překážkami, U-rampami a jedinečnou superpipe. Po celodenním lyžování se můžete odreagovat v místních lázních s bazénem a saunou, nebo si zahrajte kulečník, bowling či šipky. Ve městě se také pravidelně konají nejrůznější kulturní akce, jako například koncerty vážné hudby. Hrají zde také divadla a kina. Uvolněnější zábavu pak nabízí množství barů, diskoték a restaurací. V GA-PA máte možnost si vyzkoušet rovněž bruslení, metanou, skialpinismus nebo si zajít na výlet na sněžnicích. Středisko je od Prahy vzdáleno 470 km.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy