Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hoher Bogen

(657 – 1050 m. n. m.)
Nedaleko českých hranic se rozkládá menší lyžařské středisko Hoher Bogen. Leží v oblasti Bavorského lesa, poblíž vesniček Neukirchen a Lam. Areál je díky své vzdálenosti oblíbený také českými lyžaři, je totiž snadno dostupný přes hraniční přechod Svatá Kateřina. Návštěvníci zde najdou kvalitní sjezdovky s převýšením až 400 metrů, což je znatelně více než na sousedním Velkém Javoru. Převažují tratě střední náročnosti.

Celkově je zde k dispozici 6 km sjezdových tratí, z toho 1 modrá, 2 červené a 1 černá. Lyžaři jsou přepravováni pomocí dvou vleků a jedné sedačkové lanovky s celkovou přepravní kapacitou 2000 osob za hodinu. Lanovkou se dostanete až na vrchol, odkud se můžete pustit dolů po modro-červené sjezdovce, kde prvních cca 200 metrů je mírných, a potom následují pěkné 400 m dlouhé červené úseky. Z půlky svahu vede na vrchol také jeden vlek. V dolním úseku je široká modrá sjezdovka vhodná pro začátečníky a pro výuku lyžování. Pokud se z vrcholu vydáte přímo po trase sedačky, tak na vás čeká náročnější a úzký červeno-černý svah, který je však pro zkušeného lyžaře příjemným zpestřením. V Hoher Bogenu najdete také černou sjezdovku určenou pro vyznavače freeridu a jízdy na boulích. Na Hoher Bogenu je po celý rok v provozu 750 metrů dlouhá bobová dráha vedoucí od mezistanice sedačkové lanovky. Středisko je od Prahy vzdáleno pouhých 170 km.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko
Poznávací zájezdy